Agnieszka - absolwentka malarstwa na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Mama dwóch synków - Jakuba i Dominika.
Dyplom z malarstwa obroniła w 2012 roku. W wolnych chwilach zajmuje się malowaniem oraz ilustracją dla dzieci. Pasjonatka dobrych dźwięków.

Skończyła kognitywistykę na Uniwersytecie Jagiellońskim. Lubi szydełkować i piec. W wolnym czasie muruje, wspina się albo pływa.

Czaplinczanin zamieszkały w Szczecinku. Geograf, podróżnik. Jest zawsze pomocnym doradcą nie tylko w sprawie ubezpieczeń. Zawsze pod ręką dobra książka i ambitna muzyka. Już umówiony na spływ w przyszłym roku.

Od zawsze pracuje w dużych fabrykach. Miłośnik sience fiction, powieści kryminalnej i dobrej muzyki.

Wyjechał na krótko z Czaplinka by ukończyć szkołę Rzemiosła Arty­stycznego w Jeleniej Górze oraz na plenery artystyczne w latach 1976-1979. Wychowali wraz z żoną trojkę utalentowanych dzieci i doczekali 2 wnucząt.

Kobieta tyleż wszechstronna, co tajemnicza.
Gdy nie pracuje, to piecze, gotuje, częstuje.
Gdy nie odpowiada, to czyta.
Gdy milczy, to myśli.
Gdy słucha, to rozumie.
Gdy postanowi, to na swoim postawi.
Gdy trzeba, to policzy, pogodzi, poradzi.
Żona i matka rzeźbiarzy. Poetka.
Jest stróżem naszego budżetu.

Czaplinczanin, na emigracji w Szczecinie od 20 lat. Z wykształcenia politolog. Po studiach krótki epizod dziennikarski w oddziale regionalnym jednego z ogólnopolskich dzienników. Potem przez 14 lat (do dzisiaj) zawodowo związany z Kulturą. Początkowo marketingowiec w Operze na Zamku. Od 2008 roku w Szczecińskiej Agencji Artystycznej organizator imprez masowych. 

Szwedzki leśnik jakich mało. Człowiek renesansu zwany "Berłem" z mnóstwem pomysłów i dobrych rad. Niepoprawny optymista z uśmiechem na twarzy eksplorujący świat. Człowiek pałający się tak wieloma zainteresowaniami, że ciężko za nim nadążyć. Motto życiowe "spełniaj marzenia".

Mieszka w Warszawie. W Czaplinku odpoczywa. Polonista. Od 1991 dziennikarz, kores­pondent wojenny, obecnie sekretarz redakcji „Rzecz­pospolitej”. Kibic Lecha Czaplinek. Żeglarz, szachista. Rodzinę przedkłada ponad wszystko. W 2014 r. nagrodzony przez prezydenta Złotym Krzyżem Zasługi za wkład w rozwój wolnych mediów.

Lorem ipsum członek wspaniały. Młody, piękny, wykształcony, z dużego miasta. Lubi placki oraz gruby melanż. Zawodowo wikliniarz, prywatnie plecionkarz. Ojciec czwórki i trójki. Ma kota na punkcie psów. Esemesy pisze jedną ręką. Nigdy się nie nudzi. Wszystko znosi, wszystko przetrzyma, we wszytkim pokłada nadzieję.

Rodowita mieszkanka Czaplinka, jej korzenie sięgają .............. nikt nie wie jak głęboko. Czarodziejka, każdy materiał, którym się zajmuje zamienia w skarb.

Człowiek Drabinka. Podstawi ją każdemu w potrzebie, a sam sobie dokłada ciągle następne szczeble.

Wychował się w Kołomącie tuż obok Czaplinka, tam też samodzielnie zbudował boisko do gry w kosza. Uczył się w Czaplinku. Studiował w Szczecinie, Rydze i Warszawie. Aktywnie wspierał Miód Drahimski w stawianiu pierwszych kroków. Animował powstanie jednej z pierwszych w Polsce spółdzielni socjalnych w Prostkach.

Czaplinek - dla mnie, najpiękniejsze miejsce na ziemi.
Mam 23 lata, ale mieszkam już od 8 lat w Warszawie. Moja dusza zdecydowanie siedzi sobie na kładce, nad którymś z naszych jezior.

Marta.
Absolwentka Wydziału Wzornictwa UA w Poznaniu.
Lubi drugą stronę obiektywu. Spacery. Glinę. Farby.
Boi się swojej wyobraźni.

 

Urodziła się nad Dunajcem. W Czaplinku wychowała czwórkę swoich dzieci. Menager kultury, animator, regionalista. Autorka i realizatorka wielu programów i wydarzeń opartych na Dziedzi­ctwie Kulturowym. Zaini­cjowała i współtworzyła markę Miodów Drahimskich. Sygnotariuszka Karty Drahim­skiej”. Pomysło­dawczyni i organizator ogólno­polskich „Potyczek z Architekturą”. Współtwórca ogólnopolskiego programu „Nowa Kultura”.

Lat 25. Pracuję jako ogro­dnik/architekt krajobrazu, studiuję turystykę i rekreację, hobby - programowanie komputerowe Java Script, muzyka.

Wypełnia artystycznie prze­strzenie, maluje puste ściany, zbiera śmieci, sadzi drzewa, uczy jak wyrazić coś czego nie da się określić słowami, nauczycielka sztuki, projektantka wnętrz, przedmiotów użytkowych, mody, absolwentka wzornictwa, właścicielka marki bacuzi DESIGN.Obecnie członek zarządu naszego ToTu ATU.

Dziewczyna lasem podszyta. Otoczona ogrodem dzikich róż. Wsłuchana w zew podróży. Otwarta na ciekawe pomysły, nowych ludzi i dobre jedzenie. Prawa ręka prezesa, zawsze niezawodna.

Urodzony w Czaplinku. Obecnie tu mieszka i pracuje. Kolejne świadectwa wpina w segregator jako kapitał na przyszłość. Laptop pełen filmów. Plecak zawsze gotowy na wyprawę, najchętniej w góry. Zapalony żeglarz. Wychowawca na wielu obozach. Uczestnik pielgrzymek i zjazdów SWE. Zawsze dyspozycyjny kierowca i dusza towarzystwa. Pasja fotograficzna czeka na spełnienie.

Paweł - absolwent rzeźby na UMK w Toruniu. Dyplom z wyróżnieniem zrealizował w 2013 roku w pracowni prof. Andrzeja Borcza. Od wczesnego dzieciństwa pasjonuje go materiał jakim jest drewno. Amator długich, pieszych wędrówek. Tato dwóch synków.

Rodem z Lubelszczyzny. Naszą gminę wybrała przed kilku laty na miejsce do życia. Tu wyremontowała stare siedlisko dając przykład rozbudowy doskonale harmonizującej z otoczeniem. Architekt. Orędownik szacunku dla Natury. Wierny opiekun zabłąkanych zwierząt i okaleczanych przez ludzi drzew. Mentor i nauczyciel.

Urodzona w Oleśnicy. Dzieciństwo w Czaplinku. Liceum w Szczecinie. Studium Rzemiosł Artystycznych w Rzepczynie. Studia Konserwa­torske w Toruniu. A Technikum budowlane i żeglarski patent w międzyczasie. Wróciła do Czaplinka, gdzie mieszka z mężem i córeczką. Liczne talenty w dłoniach: intarsja, witraż i renowacja mebli to te ulubione. Ekspert w temacie zabytkowych więźb dachowych. Z pasją zamyka lato w słoikach i butelkach. Odpoczywa nad rzeką.