Czaplinek - dla mnie, najpiękniejsze miejsce na ziemi.
Mam 23 lata, ale mieszkam już od 8 lat w Warszawie. Moja dusza zdecydowanie siedzi sobie na kładce, nad którymś z naszych jezior.

Studiuję psychopedagogikę kreatywności i kulturoznawstwo. Wątpię, że gdybym wychowywała się w przeciętnie zamożnej i przeciętnie wrażliwej rodzinie w Warszawie wybrałabym właśnie taką drogę. Od mojego miasteczka oraz od twórczego i inspirującego środowiska, które mnie tam otacza dostałam, z pozoru utopijną i naiwną potrzebę zmieniania świata. Ciekawość poznawczą wyhodowałam właśnie tam. W Warszawie próbuję nabrać wiedzy teoretycznej i kompetencji, żeby dawać upust swoim pomysłom w realny, praktyczny sposób. Dom na ul. Studziennej widzę jako oazę, która daje mi dużo możliwości do samorozwoju. Jest sporym wyzwaniem, które intryguje. To miejsce obfituje w pokłady wszystkiego co jest potrzebne dla wewnętrznej harmonii. Nie jest to miejsce, gdzie po prostu przyjeżdża się na odpoczynek, na wczasy i leży do góry brzuchem. Ową harmonię uzyskuję tam dzięki obcowaniu z naturalnymi, kojącymi dla oka szarościami i brązami, oraz poprzez pracę, która działa kojąco, uspokaja, układa. Nie mówię tu tylko o pracy przy remoncie, ale przy tworzeniu dzięki dłoniom, wszystkiego na co tylko mam ochotę. Co więcej, zabawa jest o tyle ciekawsza, że nie tylko moje zdolności rosną, ale też mogę się przyczynić do podzielenia się z innymi tym, co ja potrafię, To miejsce samo wkłada do głowy nowe pomysły i uczy nowych, ciekawych rzeczy. Podczas każdego pobytu spotykam w tym domu ludzi ciekawych, mądrych, świadomych, inspirujących. A tak trudno dziś o dobre towarzystwo. Myśl, że istnieje takie miejsce na Ziemi daje mi spokój, cierpliwość, nadzieję, poczucie bezpieczeństwa i dodaje siły do mieszkania w tak chaotycznym i niespokojnym mieście jakim jest Warszawa.
Cieszę się i jestem wdzięczna osobom, którym SIĘ CHCE, za to, że miały tak genialny pomysł na, z pozoru zwykłą ruderę, która nadawała się tylko do zburzenia, ewentualnie obłożenia styropianem. Stowarzyszenie To Tu jest formalnym określeniem tego, co dzieje się w tym domu już od kilku dobrych lat i dzięki temu sformalizowaniu, ten piękny i oryginalny twór będzie kwitł.