Zapraszamy Państwa na kursy patchworku, I i II stopnia. Organizujemy je w miarę napływania zgłoszeń, kilka razy do roku. Zajęcia trwają pięć dni w maksymalnie sześcioosobowych grupach. Program obejmuje 40 godzin zajęć praktycznych. Uczestnicy korzystają z pracowni wyposażonej w maszyny, narzędzia, potrzebne materiały oraz bogatą biblioteczkę tematyczną.

Kurs adresujemy do osób, które planują poprzez naukę tego rękodzieła rozwinąć swoje kompetencje, pasje i umiejętności. Szycie patchworków doskonale sprawdza się w pracy z dziećmi, dorosłymi oraz osobami niepełnosprawnymi jako ciekawa, wszechstronna i oryginalna forma spędzania czasu. Zapraszamy więc osoby indywidualne, artystów, oraz instruktorów, nauczycieli, animatorów kultury, jak również osoby pracujące w świetlicach, czy też w warsztatach terapii zajęciowej. Szczególnie zapraszamy osoby bezrobotne, lub znudzone dotychczasowym zajęciem oraz te, które zawsze odkładały swoje pasje na później. Unikatowym walorem naszych kursów jest fakt, że spotykają się na nich ludzie z interdyscyplinarnych środowisk, dzięki czemu wciąż odkrywamy nowe możliwości i wartości wynikające z pielęgnowania tej sztuki.

Uczestnicy kursuparchwork-niebieski opanują podstawowe umiejętności potrzebne do samodzielnego zaprojektowania oraz wykonania wyrobów w technice patchworku. Nabędą oni lub rozwiną umiejętność szycia ręcznego oraz maszynowego. Opanują technikę pracy z narzędziami specjalistycznymi takimi jak norze krążkowe, szablony i skalowane podkładki. Wyrobią sobie umiejętność szybkiego krojenia i szycia. Poznają zasady pracy z gotowym wzorem oraz poznają technikę tworzenia własnych wzorów i szablonów. Zapoznają się z bogatą biblioteczką tradycyjnych klasycznych wzorów oraz wykonają samodzielnie pracę metodą LOG KABIN, TRIK KARCIANY itp. Poznają sposoby łączenia warstw, pikowania, wykończenia patchworku oraz wzbogacania go przy pomocy aplikacji. Odkryją możliwości wykorzystywania techniki patchworku w ubiorze, wystroju wnętrz, oraz poznają jego walory w pracy z grupą.

Zapewniamy nocleg oraz wyżywienie. Uczestnik otrzymuje wykonane przez siebie prace, a także świadectwo ukończenia kursu. Zapewniamy wszystkie potrzebne materiały i narzędzia. Prosimy o zabranie ubrania z którego łatwo strzepuje się nitki.

Kalendarz z terminami pojawi się w pierwszych dniach nowego roku.

Kurs autorski: Marzanna Groblewska

Mini-galeria