Jest to oferta zajęć dla dzieci i młodzieży skierowana do organizatorów ich wypoczynku oraz nauczycieli okolicznych szkół. Dotyczy ona naszego produktu regionalnego, jakim jest Miód Drahimski oraz jego historii. Zawiera treści związane z życiem pszczół i tajemnicami zawodu pszczelarza.

Blok 1 – Poszukiwania Prapszczoły.prasa
Skąd się wzięły pszczoły, kim był bartnik i co robił w lesie? Co miał na myśli Einstein mówiąc, że po śmierci ostatniej pszczoły człowiek pożyje najwyżej kilka lat?

Komentarz:
Uczestnicy przejdą leśną ścieżkę edukacyjną związaną z naturalnym i historycznym środowiskiem życia pszczół i ich leśnych krewniaków.

Blok 2 – Wizyta w pasiece edukacyjnej.
Dlaczego miód jest słodki? Czy królowa pszczół siedzi na tronie? Czy robotnice mają urlop? Czy pszczelarz to truteń?

Komentarz:
Podczas pobytu w pasiece edukacyjnej uczestnicy bezpośrednio zetkną się z tajemnicami zawodu pszczelarza, zobaczą i usłyszą pszczoły oraz posłuchają niezwykłych opowieści pszczelarskiego mistrza.

Blok 3 – Pasieczny Czaplinek – Co pszczoły robią w mieście?
Podróż do źródeł Miodu Drahimskiego. Dlaczego jest on nazywany złotem tego regionu? Gra terenowa w poszukiwaniu odpowiedzi na te i inne pytania.

Komentarz:
W trakcie gry terenowej uczestnicy odwiedzą miejsca związane z Miodem Drahimskim i rozwiążą zadania związane z tematem gry.

drewniany-ulBlok 4 - Bee Dizajn
Pożytki z rękodzieła: unikalne gadżetu samodzielnie wykonane pszczołami zainspirowane.

Komentarz:
Każdy z uczestników wykona owadzi domek oraz gadżet – pamiątkę z wyprawy.

Blok 5 – Kuchnia na Złoto – Kucharz na Medal
Czy miód jest zdrowy? Z czym to się je?

Komentarz:
Uczestnicy pod kierunkiem moderatora wykonają samodzielnie proste danie z dodatkiem miodu. Poznają rodzaje miodów, ich właściwości zdrowotne i ciekawe zastosowania.

Opracowanie: Marzanna Groblewska, Mariola Konowalczyk

Mini-galeria