Zapraszamy do naszej Siedziby, gdzie w otoczeniu zabytkowych, glinianych ścian możne twórczo i kreatywnie spędzić czas wyrabiając z gliny atrybuty udanych wakacji. Pod okiem doświadczonego instruktora zarówno dzieci jak i dorośli poznają tajniki ceramiki i rozwiną swoje talenty i umiejętności. Uczestnikom warsztatów zapewnimy stanowisko warsztatowe, narzędzia i materiały do pracy. Godzinne spotkanie to koszt 10 zł. Wypał wyrobów za dodatkową opłatą. Maksymalnie 5 osób w jednej grupie. Serdecznie zapraszamy każdego dnia od 15.00 do 20.00

Mini-galeria

P1020309-800

Zapraszamy na warsztaty z czerpania papieru, dla dzieci od 5 lat oraz dla dorosłych. Nasze prace powstają z roślin i innych naturalnych tworzyw. W czasie wakacji prowadzimy je każdego popołudnia w naszej siedzibie na ulicy Studziennej nr 2. Maksymalna liczba uczestników to 10 osób. Cena 10 zł od osoby za 1 godz.

Warsztat glinianego budowania to sztuka aktywnego odpoczywania w otoczeniu drewna i gliny. Dziś coraz więcej jest w Polsce miejsc, gdzie można zetknąć się z technikami biobudownictwa. Powrót do tradycyjnych technik w architekturze to przyjazny dla Natury i ludzi trend naszych czasów.

Jeżeli trafiliście kiedyś do Parku miniatur w Pobiedziskach, w Gierłoży lub w Karpaczu a może do tego największego w Europie koło Hagi i zachwycił was kunszt tych bajecznych miniatur zapraszamy do nas, by się tej sztuki nauczyć.

Jeżeli potrafisz przyszyć guzik, możesz zabrać się za szycie patchworku. Jeżeli zaś prosisz o to mamę lub babcię to czas najwyższy to zmienić. Zabierz je obie na nasze warsztaty. Przekonasz się, jak szycie umila życie. Uwierzysz, że da się przebrnąć przez ucho igielne, a nitka zatańczy tak jak chcesz. Babcia z Mamą zajmą się pruciem starej garderoby i cięciem a Ty ułożysz z tego piękne modne wzory, które razem zeszyjecie tak by powstała malownicza kołderka dla najmłodszego bobasa w rodzinie. Potem babcia uszyje sobie torbę a Mama pokrowiec na laptopa. Wieczorami przepikujemy wspólnie narzutę koleżanki z warsztatów, szytą w posagu dla córki. To będzie magiczny czas gdy pokolenia połączy nowa nić wspólnej pasji.