Pociągiem

Czaplinek położony jest w województwie zachodniopomorskim, w powiecie drawskim. Biegnie tu linia kolejowa relacji Szczecin – Szczecinek. Stacja kolejowa jest jednak oddalona od miasteczka o ok. 2 km. Nie kursuje niestety komunikacja miejska, więc jeżeli do Czaplinka dojedziemy pociągiem, to czeka nas długi spacer. Po wyjściu z dworca należy kierować się w prawo i zmierzać ul. Dworcową aż do skrzyżowania i dalej aż do ronda idziemy ulicą Wałecką. Po lewej stronie ulicy miniemy bloki, po prawej szkołę z samolotem na dziedzińcu, do ronda dotrzemy po połgodzinnym marszu. Należy iść wzdłuż ronda i tym samym chodnikiem skręcić ostro w prawo a tuż za rogiem, po prawej stronie zobaczymy wejście w brukowaną ulicę Studzienną. Drugi dom po prawej stronie to jest właśnie nasza siedziba. Uczestników naszych kursów i warsztatów odbieramy z dworca własnym transportem, po wcześniejszym uzgodnieniu.

Autobusem

Dworzec PKS w Czaplinku znajduje się przy samym rondzie. Zatrzymuje się tu codziennie kilka dalekobieżnych autobusów relacji Warszawa-Kołobrzeg oraz Szczecin- Szczecinek. W sezonie letnim kursuje tu więcej połączeń z Poznania, Wrocławia i innych rejonów Polski. Po wyjściu z autobusu kierujemy się w prawo do pasów a po ich przekroczeniu idziemy wzdłuż ronda do następnych pasów w prawą stronę. Po ich przekroczeniu skręcamy w lewo i tuż za rogiem widzimy wejście w jednokierunkowa brukowana ulicę Studzienną. Po kilku metrach zobaczymy jedyny ryglowy dom na tej ulicy i jesteśmy na miejscu.

Samochodem

Ul. Studzienna jest droga jednokierunkową

Samochód jadący od strony Szczecinka powinien zaraz po wjeździe do miasta skręcić w lewo w ulicę Leśników a następnie w prawo w Rzeźnicką, po chwili jazdy znów skręcamy ostro w prawo i wjeżdżamy już w brukowaną ul. Studzienną. Nasz siedziba mieści się na końcu tej ulicy po lewej stronie.

Samochody jadące od strony Wałcza gdy miną po lewej stronie NETTO powinny jeszcze przed rondem skręcić w pierwszą ulicę w prawo to jest ul. Rzeźnicka. Następnie ostro w lewo w brukowaną ulicę Studzienną. Na końcu tej ulicy po lewej stronie znajduje się nasza siedziba.

Kierowcy samochodów jadących od strony Szczecina mogą wybrać jedną z opisanych wyżej tras.

Autokary wycieczkowe proponujemy zatrzymać wzdłuż ulicy Leśników i udać się z grupą chodnikiem pod górkę wzdłuż ulicy Dąbrowskiego ok. 50 m a następnie skręcić w lewo w ulicę Studzienną.

Pieszo

By trafić do nas z rynku miasta, proponujemy spacer deptakiem do końca i po przekroczeniu pasów na rondzie skręcamy w lewo, tuż za rogiem budynku wchodzimy w ulicę Studzienną.